8 trükk és módszer, amelyekkel VÁLLALKOZÓKÉNT RENDEZETT maradhatsz, bármi történjék is.
Úgy gondoljuk, hogy: Gyakran a feladatok és a környezet, amelyben egy vállalkozó dolgozik, elég kaotikusnak tűnhet. Van, akit ez ösztönöz, van, akit idegesít, de az igazi sikerhez fontos, hogy értelmet adjunk a káosznak.

Úgy gondoljuk, hogy: Gyakran a feladatok és a környezet, amelyben egy vállalkozó dolgozik, elég kaotikusnak tűnhet. Van, akit ez ösztönöz, van, akit idegesít, de az igazi sikerhez fontos, hogy értelmet adjunk a káosznak.
Íme 8 MÓDSZER, amivel rendet tehetünk a káoszban, még ha az elkerülhetetlen is!
- A jól szervezett vállalkozók minden nap felülvizsgálják a céljaikat.
A vállalkozói célok olyanok, mint a vezérfények.
Minden sikeres vállalkozónak vannak céljai, és a legsikeresebb vállalkozók gyakran felülvizsgálják céljaikat.
A célokra való összpontosítás lehetővé teszi, hogy átlássunk a káoszon. Feltárhatja előtted, hogy mi a fontos, mi a tennivaló, és mi az, ami időpocsékolás.
- A szuper szervezett vállalkozók csoportosítják a feladataikat.
Összegyűjtik a nap (vagy a hét) hasonló feladatait, és ugyanabban az időablakban teljesítik őket.
Email: leülni és mindent egyszerre megcsinálni.
Cikkek írása: egy délelőtt alatt befejezni.
Az üzleti terv megírása: szánj rá egy délutánt, és írd meg.
Darren Rowse 2008-ban fedezte fel ezt a folyamatot. Elmagyarázta:
A hetem a tevékenységek keveredéséből állt. Egyik feladatról a másikra rohantam, és úgy tűnt, hogy semmilyen eredményt nem érek el. Úgy éreztem, mintha egy ¨forgalomban” lennék, ahol minden irányból jönnek a feladatok. Miután megtanultam csoportosítani őket, beszámolója szerint „tízszer produktívabb lett”.
A feladatok csoportosítása egy csapásra megszüntetheti a szervezetlenséget.
- Dolgozz azon az egy dolgon, ami előreviszi az üzletet.
A legtöbb vállalkozónak van egy olyan dolog a fejében, amiről tudja, hogy meg kellene tennie. Felismeri a fontosságát, sőt, azt is felismeri, hogy ez képes megváltoztatni a vállalkozását és előrevinni a dolgokat. A probléma? Túlságosan szervezetlennek érzed magad ahhoz, hogy megtedd.
Egy egyszerű módja annak, hogy bevezesse a szervezettséget az életébe, hogy egyszerűen megteszi. Minden nap, amikor felébredsz, határozd el, hogy legalább egy olyan feladatot elvégzel, amely előreviszi a vállalkozásodat.
Ez rendszerezni fogja a gondolkodását és a prioritásait. Világos és koherens jövőképet fog nyújtani vállalkozása sikeréhez.
- Ütemezzen be mindent.
Igen, úgy értem, ütemezz be mindent, a holnapi teendőlistától kezdve a jövő hétre tervezett teendőkig. Túlzásnak hangzik. De amikor egyedül dolgozol, szükséged van egy mély struktúrára, hogy koncentrált és produktív maradhass.
Kezdetnek minden napi tevékenységedet be kell könyvelned a naptáradba - ez magában foglalja a személyes és a szakmai feladatokat is. Ezután tervezd meg, hogy az egyes feladatok mennyi időt vesznek igénybe, így időblokkokat tudsz létrehozni. Győződjön meg róla, hogy használja ki a közbeeső produktív időblokkot. Például a megbeszélések közötti 30 percben kitakaríthatja a postaládáját, olvashat vagy elmélkedhet.
- Színkódolja a naptárát.
Az online naptár nagyszerű eszköz az események és az ütemterv vizualizálásához. De mi történik akkor, ha annyi találkozója van, hogy a naptárában káosz alakul ki? A színkódolás okos használata segíthet optimalizálni a naptáradat, hogy soha ne veszítsd szem elől az eseményeidet.
Ahelyett, hogy véletlenszerűen rendelne színeket a különböző kategóriákhoz, próbálja meg összekapcsolni őket valamilyen jelentéssel a létrehozott eseményekhez. Minden színnek legyen például saját jelentése:
-
ZÖLD -> a személyes eseményekhez
-
VÖRÖS -> a munkával kapcsolatos feladatokhoz
-
NARANCS -> a kreatív feladatokhoz
A színek lehetőséget adnak arra, hogy kreatívvá tegye online naptárát, egyensúlyt teremtsen és megkülönböztesse az összes beütemezett elemet.
- Bontsa a tevékenységeket egyszerű feladatokra.
„A tudatosságod elhasználása sok energiát vesz igénybe, és elkerülhető a problémák egyszerűsítésével” - írja Mario Peshev az Entrepreneurben. „Az időgazdálkodásban a kiválóság egy folyamat kialakításában és annak apró, automatikus, könnyen érthető, erőforrás-igényes műveletekre való lebontásában rejlik.” A vállalkozók arról híresek, hogy képesek bármilyen „összetett feladatot darabokra bontani, és így a folyamatot könnyebben érthetővé tenni”.
Ugyanez igaz a naptár szervezésénél is.
- Szervezd ki a szorgalmas munkát.
Vállalkozóként sok kalapot kell viselned. Ez gyorsan túlterhelővé válhat. Bizonyára lesznek olyan feladatok, amelyeket csak te tudsz elvégezni, de más feladatokat érdemes harmadik féltől származó beszállítókra bízni. Például olcsóbb lesz kiszervezni a takarítási igényeit egy takarítószolgálatnak, mint saját takarítócsapatot alkalmazni. Ha több feladatot delegál másokra, akkor azokra a feladatokra tud koncentrálni, amelyek segítik a növekedését és a sikerét.
- Állítsa fel a feladatok fontossági sorrendjét
Amikor azokról a feladatokról van szó, amelyeket magadnak kell elvégezned, hagyd abba a multitaskingot. Általában hét percbe telik, mire minden egyes alkalommal, amikor feladatot váltasz, újra produktív gondolkodásmódba kerülsz. Hogy elkerüld ezt a lemaradást, rangsorold a feladatokat, és egyesével vedd őket sorra. Ha először a legnagyobb feladatokkal kezd, akkor a délután közepére, amikor a munkaenergia a legnagyobb, el is végezhet velük. Kutatások szerint az emberek a reggeli órákban a legtermékenyebbek, így ha a nap korai óráiban vágsz bele a legnagyobb kihívásokba, sokkal produktívabb leszel.